about me

אודותיי

רואה חשבון תמיר שרעבי

הייתי ילד סקרן. אפילו סקרן מאוד. ילדותי היתה מהולה בתשוקה לא נרווית למספרים, לחשבון ולתובנות מעולמות הרווח וההפסד בניסיון להבין כמה עולה כל דבר בחנות שקניתי והאם היא מרוויחה? הייתי סקרן לא רק בחשבון – גם משחקים ומוצרי חשמל עברו בידי חקירה מעמיקה ולעיתים מסוכנת.
מה הפלא שכשימי נעורי התחלפו בימי בגרותי הפכתי את התשוקה החקירתית-אנליטית למקצוע. הודות למידע רב שאני אוסף ממקורות שונים, אהבתי לאקסלים והחיבור ביניהם, אני יוצר מאגר מידע מעובד שהוא ממש ‘אוצר’. כך גם צברתי ידע רב על נושאים כמו תמיכות כספיות ועיזבונות. וכל זה למה? כי מבחינתי זה לא עוד מקצוע – זו תשוקה.
כך קרה שדו”חות האקסל הפכו לכלי שרת נוסף על הידע והניסיון הרב שצברתי, והם מסייעים לי בגיוסי הכספים ממשרדי ממשלה… אבל רגע… אני מקדים את המאוחר. 

בשנת 2009, לאחר שסיימתי תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מאוניברסיטת בר אילן וקיבלתי את הרישיון בראיית חשבון, הכנתי את הדו”חות הכספיים לבורסה של המשביר לצרכן וקודמתי לתפקיד ניהול הכספים של רשת הסופרים שחברת ‘המשביר’ הקימה, עם מחזור של מעל 100 מיליון ש”ח בשנה.
בהמשך, כאשר ניהלתי כספים במיקור חוץ לחברות בתחומים שונים, לרבות מפעלי יצור, חברות קמעונאיות וסיטונאיות וחברות שירותים, גיליתי שנדרשות ממני תכונות כמו חדות, הבנה מהירה של עסקים שונים, וגמישות אל מול כל חברה והייחודיות שלה.
במקום העבודה האחרון ליוויתי עסקים קטנים בהגשת בקשות להלוואות בערבות מדינה ולאשראי חוץ בנקאי, חברות בגדלים שונים כמנהל כספים חיצוני, והקמתי מחלקה שעוסקת בגיוסי כספים עבור עמותות. הלכה למעשה מאז ועד היום, למעלה מ-13 שנים, אני עוסק בליבת המקצוע שעיקרו ראיות חשבון, חשבות וניהול כספים לחברות, גיוסי אשראי ובעיקר גיוס משאבים לעמותות.

היתרון היחסי

ובכך בא לביטוי היתרון היחסי שלי. מעטים הם רואי החשבון שגם מומחים בגיוסי כספים לעמותות. השילוב בין שני המקצועות יוצר עבור לקוחותיי יתרון עצום ביחס למתחרים. בזמן הגיוסים הידע החשבונאי הוא ערך מוסף מאוד גבוה. בזכות יכולתי החשבונאית והצגת המספרים באופן מיטבי, חשיבה מחוץ לקופסה והידע הרב שאני מעבד ומנתח ללא הרף, לקוחותיי זוכים לתמיכות שונות בסכומים המקסימליים עבורם –יתרון שלא ניתן לכמת בחשבון. ישנן עמותות שהגישו כמה פעמים בקשות לגיוסי כספים ממשרדי ממשלה, פעם אחר פעם ללא הואיל, והצליחו רק אחרי שגייסו את ‘תמיר יועצים’ למשימה.

הפתרון

עמותות, מנכ”לים ואחראים על גיוס כספים שחסרים זמן או ידע בכל הנוגע לגיוסי כספים ישמחו לגלות ב’תמיר יועצים’ סדר, ארגון והתוויית דרך ברורה ובטוחה בדרך לגיוס מוצלח. יכולתי להתחבר לאנשים מעבר למספרים (בסופו של יום אני מעניק שירות אישי, אנושי וחם), היא הסיבה שאני יכול לומר בביטחון “איתנו תצליחו”.

רשיון רואה חשבון
תעודה תואר ראשון BA בכלכלה וחשבונאות
תעודה מלשכת רואי החשבון
תעודה קורס ניהול עמותות

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

    *אני מאשר/ת קבלת דיוור ומידע פרסומי בדוא”ל 

    רוצה לקבל פעם בשבוע מייל עם כל הקולות קוראים החשובים?

    דוח קולות קוראים לדוגמא
    דוח קולות קוראים לדוגמא
    דילוג לתוכן